niedziela, 19 lipca 2015

Sznurek jutowy, czyli pomysł na brelok własnoręcznie zrobiony

breloczek hand made

Ostatnich kilka weekendów spędziłam na podróżach większych i mniejszych i niewiele czasu zostawało mi na zajmowanie się moimi małymi projektami. Jednak teraz, dzięki mojej przyjaciółce, mam okazję przez najbliższe dwa tygodnie zajmować się pięknym kotem, którego właściciele wyjechali na wakacje. W związku z tym, że uwielbiam koty, a nie mogę mieć własnego na stałe, jest to dla mnie wielką przyjemnością. Dlatego też stałam się tymczasową domatorką, a czasu na projekciki jest więcej. 

Wpadłam przy tym na pomysł na wykonanie breloka do kluczy, który będę mogła podarować mojej przyjaciółce w nagrodę za radość, którą mi sprawiła przyjmując kota do naszego mieszkania. Powstał więc brelok w kształcie litery K. Dla K jak Kasi za K jak Kotek!

Potrzebne były :
  • tektura, z której wycięłam literę
  • klej wikol
  • gruba nić 
  • duża igła
  • metalowe kółeczko do breloka
  • sznurek jutowy

Przeszyłam grubą nicią tekturę i do nici przymocowałam metalowe kółeczko:

Patyczkiem do uszu nałożyłam klej na wyciętą literkę:

Literkę pokrytą klejem owinęłam sznurkiem jutowym:

Dla utwardzenia i utrwalenia całość pokryłam jeszcze raz klejem. Efekt końcowy wygląda tak: 

A oto przyczyna całego zamieszania:
dachowiec

1 komentarz:

  1. Właśnie szukałem jakiegoś ciekawego pomysłu DIY na wykorzystanie sznurka jutowego. Tak się złożyło że kupiłem na Muntech24.pl trochę większą ilość niż pierwotnie potrzebowałem i chciałbym jakoś ten nadmiar zagospodarować. Sznurki są ogólnie bardzo wdzięcznym materiałem w temacie rękodzieła, szczególnie tak mocne i zarazem plastyczne jak jutowe. Dzięki za inspirację i pozdrowienia!

    OdpowiedzUsuń