poniedziałek, 23 listopada 2015

Fotograficznie - B&W


Witajcie! Duuużo się wydarzyło od zeszłego tygodnia. Zrealizowałam kilka sesji, w tym jedną przekładaną już od kilku tygodni, mam w głowie mnóstwo pomysłów, które nie pozwalają mi myśleć o niczym innym i jestem przez to straszliwie podekscytowana. Mam nadzieję, że uda mi się je urzeczywistnić i będę mogła się nimi z Wami tutaj podzielić. Ale to wkrótce. Teraz chcę opowiedzieć o ciekawej inicjatywie, w której wzięłam e udział ostatni weekend.

O Pospolitym Ruszeniu Fotograficznym dowiedziałam się w piątek i okazało się, że grupa akurat organizuje sesję fotograficzną już w niedzielę. Sesja nosiła tytuł „B&W”, czyli modelki miały być ubrane na czarno, biało, lub mix tych kolorów. Efekty sesji miały być również czarno-białe, ewentualnie z dopuszczalnymi niewielkimi wariacjami. W jednym miejscu spotykały się modelki, wizażystki, fotografowie, generalnie wszyscy którzy chcieli zaangażować się w sesję. Duuużo ludzi. Na początku przewaga liczebna fotografów nad resztą była zatrważająca. Około dwudziestu fotografów (w tej grupie i ja) rzuciło sie do fotografowania kilku biednych modelek. Było dość ciasno, jednak po jakiejś godzinie przybyło więcej pozujących osób i zrobiło się luźniej. Każdy, kto chciał, mógł urealnić swoje koncepcje, można było podpatrywać innych fotografów, inne modelki, realizować własne pomysły. 

Atmosfera eventu była bardzo pozytywna. Wszyscy życzliwi, pomocni, nikt nie wchodził nikomu w kadr, co przy takiej liczbie fotografów naprawdę jest sprawą wyjątkową.

Dla mnie, początkującego fotografa, obserwacja innych podczas pracy to bardzo cenne doświadczenie. Wydarzenie było dla mnie jak najbardziej rozwijające, choć myślę, że efekty mojej pracy są lepsze z moich, „własnoręcznie” zaplanowanych sesji, bo jest wtedy bardziej kameralnie, jest więcej czasu na zdjęcia i jakoś tak bardziej „swojsko”. Mimo wszystko chętnie powtórzę swój udział w sesjach PRF.

Ale przejdźmy do konkretów. To są właśnie efekty wczorajszego spotkania:


Koniecznie dajcie znać które zdjęcie najbardziej Wam się podoba!

18 komentarzy:

 1. Świetne kadry! Najbardziej podobają mi się zdjęcia trzecie i piąte (nie licząc tego pod tytułem posta).

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne wydarzenie, domyślam się, że nie łatwo jest znaleźć modelkę z prawdziwego zdarzenia - taką, która z chęcią zapozuje i nie będzie bać się obiektywu. I fajnie, że skorzystałaś, powstały naprawdę ciekawe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się bardzo podobają ostatnie i trzecie od końca:) Drzewne tło daje świetny klimat. Swoją drogą super inicjatywa, takie liczne fotograficzne spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny sposób na doskonalenie warsztatu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciężko się zdecydować, ale chyba najbardziej podoba mi się trzecie zdjęcie (to z modelką opierającą się o ścianę) :)

  Swoją drogą, nie wiedziałam, że istnieją tego typu wydarzenia - fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na początkującego fotografa, to myślę, ze jest całkiem nieźle :)
  Jedyne, na co na szybko zwróciłam uwagę - kazałabym modelce nizej trzymać pistolet, albo dać wyżej brodę, aby nie zasłaniał twarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okej, dziękuję za uwagę, choć mi jakoś właśnie takie ustawienie odpowiada ;) ale z chęcią wypróbuję Twoją sugestię jeśli będzie jeszcze kiedyś okazja.

   Usuń
 7. Ekstra sprawa, szkoda, że u mnie w okolicy nic się nie dzieje takiego, chętnie sama bym wzięła udział, a co do zdjęcia - ostatnie najlepsze jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne zdjęcia, wszystkie mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne zdjęcia. Mi to się marzy takie spotkanie, tez jestem początkującą fotografką i wiem jak dużo takie spotkanie znaczy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grupa PRF pewnie będzie jeszcze organizować niejedną ;)

   Usuń
 10. Poprawiłabym obróbkę. Używasz gotowych filtrów?
  PRF super opcja:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście nie do końca miałam na nią pomysł. Bo rzadko wykonuję zdjęcia B&W. Obrabiałam własnoręcznie w PhotoScape, a potem w kilku nałożyłam gotowy filtr. No i dojrzewam do myśli, że pora nauczyć się obróbki w Lightroomie. Kolejna sesja będzie już tak obrobiona.

   Usuń
 11. Zdjęcia (prawie) czarno-białe, ale spoko bo dostrzegam klimat gotycki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dozwolone były wariacje na temat B&W, więc sobie pozwoliłam. A co :D

   Usuń
 12. Zdjęcie ostatnie i to ze strzelbą najbardziej mi się podobają :).
  A udział w takim warsztacie to świetna możliwość do szlifowania warsztatu imo :)

  OdpowiedzUsuń