poniedziałek, 30 listopada 2015

Fotograficznie - z hip hopem w tle

Ostatnio zrobiło się tu monotematycznie, czyli ciągle o fotografii. Cóż... wybaczcie, ale w ostatnim czasie pochłania ona cały mój wolny czas i w najbliższej przyszłości daremne jest spodziewać się tu wpisu o czymś innym :) 

W pewien listopadowy weekend spotkałam się z Olą (która prowadzi blog feniksowy.pl). Na sesję umawiałyśmy się jakieś dwa miesiące, ciągle czegoś brakowało, coś nie pasowało, terminy się nie zgrywały... ale wreszcie udało się!

Listopadowa pogoda zawitała już do Warszawy na dobre. Padało cały tydzień i nie zapowiadało się na to, że stan rzeczy ma się kiedykolwiek zmienić. Postanowiłyśmy więc znaleźć miejsce, które jednocześnie będzie się zgrywało z tematem sesji (czyli trochę miejsko, trochę hip hopowo - jako że to rodzaj tańca, który tańczy Ola), oraz gdzie będzie w miarę ciepło, żeby na spokojnie tę sesję wykonać. Były różne pomysły i domniemania, ostatecznie wpadłam na pomysł miejscówki, w której się spotkałyśmy. Kto zgadnie gdzie to? :)

Ola jest sympatyczną, otwartą na pomysły osobą. Do tego jest świadoma swojego ciała, co mi jako fotografowi (szczególnie, że mało doświadczonemu :) ) bardzo ułatwiło pracę. Zapraszam do obejrzenia jej efektów.

Z tą sesją wiąże się pewien przełom. Ponieważ po obróbce zdjęć w PhotoScape stwierdziłam, że to nie to, co chciałam uzyskać i pora wreszcie nauczyć się obróbki w Lightroomie. Wszystkie zdjęcia obrobiłam więc jeszcze raz, z bardziej zadowalającym mnie rezultatem.  Czyli dzięki tej sesji oswoiłam nowy program i powoli zaczynamy się lubić.

17 komentarzy:

 1. Bardzo fajne zdjęcia i pasująca do Ciebie stylizacja :)

  Pozdrowionka,
  Smiley
  https://www.facebook.com/SmileyProjectPL/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładna z Oli dziewczyna :)

  Ostatnio o Lightroomie czytałam na blogu mammamija.pl - podobno też z niego korzystają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna sesja i piękne zdjęcia! Jestem zachwycona efektem końcowym! Pierwszy raz tak swobodnie się czułam przed obiektywem. Było to dla mnie naprawdę miłe doświadczenie. Dziękuję i serdecznie polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne fotki, te na czerwony tle ekstra!;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Stylizacje i sesje - podoba mi się :)

  http://chicporadnik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super czapka :) Jeżeli fotografia Cię kręci to przyszłe posty będzie się bardzo dobrze oglądać :) Sesja fajna, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W takim razie zapraszam też w przyszłości, bo owszem, kręci :D

   Usuń
 7. Brawo! W notce ''o mnie'' napisałaś, że m.in. fotografia to Twoje hobby, jak dla mnie trzymaj się tego, bo ''Fotografie to kęsy czasu które można wziąć do ręki.'' - A. Carter.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się tutaj podoba... Bardzo fajne zdjęcia, jednak uważam ze drugie i ostatnie wyraża najwięcej uczuć, patrząc na pozostałe nie czuje nic:/ Ale te dwa super...

  Zapraszam do siebie: www.bizuterland,com

  OdpowiedzUsuń
 9. ok, bardzo dziękuję za opinię. To dla mnie bardzo ważne żeby wiedzieć jak odbierane są zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super zdjęcia. Muszę się przyjrzeć temu programowi.

  OdpowiedzUsuń